WORK-ON - Włącz się na pracę w branży ICT - WORK-ON - Włącz się na pracę w branży ICT - Równość szans https://work-on.pl Mon, 22 Apr 2019 17:02:32 +0000 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl E-marketing – opłacalny zawód dla każdego! https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/40-e-marketing-oplacalny-zawod-dla-kazdego https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/40-e-marketing-oplacalny-zawod-dla-kazdego Dlaczego marketing internetowy?

Na początek kilka faktów: branża IT zajmuje jedno z najwyższych miejsc w rankingu zawodów przyszłości i bez wątpienia kusi wysokimi zarobkami i możliwościami awansu. Jeszcze jakiś czas temu utożsamiana z ciężkimi zagadnieniami typowo technicznymi, z pochylającym się nad klawiaturą, głównie męskim gronem pasjonatów informatyki, którzy urodzili się z laptopem pod pachą. Dziś, szeregi pracownicze w dobrych firmach informatycznych zasilają nie tylko informatycy. Karierę zawodową rozpoczyna tam coraz więcej kobiet, a przede wszystkim absolwentów kierunków humanistycznych! Na naszych oczach dzieje się rewolucja branży IT- to świetny moment by znaleźć tam pracę, cokolwiek robiłeś przedtem i jakie masz doświadczenie. Pracować w IT może każdy!

Socjolog, politolog i marketingowiec w IT?

Okazuje się, że te lata studiowania na kierunkach ocenianych, jako mało przyszłościowe wcale nie muszą pójść na marne. Socjolog, politolog, kulturoznawca czy absolwenci zarządzania z powodzeniem wykorzystują swoje umiejętności humanistyczne w branży IT. Wśród zawodów, w których bez problemu odnajdują się osoby niezwiązane dotąd z pojęciami informatycznymi plasuje się miedzy innymi specjalista ds. marketingu online. W tym zawodzie liczy się głównie Twoja kreatywność, otwarty umysł. E-marketing to idealne zawodowe połączenie umiejętności humanistycznych z elementami technicznymi – prostymi do przyswojenia dla niemal każdego humanisty.

Czym zajmuje się e-marketer?

  • Social Media – Pisanie ciekawych postów np. na Facebooku, Instagramie, działania na Pintereście, tworzenie profili firmowych firmy, komunikacja z odbiorcami, angażowanie ich – to tylko niektóre z zadań e-marketera. Social media masz w małym paluszku? Bez problemu odnajdziesz się w e-marketingu!
  • Copywriting – to sztuka tworzenia inspirujących postów, maili reklamowych, czy postów blogowych. Od zawsze pisałeś do szuflady? Masz lekkie pióro? Masz okazję rozwijać swoja pasję przy tym nieźle zarabiając!
  • Tworzenie stron internetowych – E - marketerzy nierzadko zajmują się projektowaniem atrakcyjnych stron internetowych. Często współpracują z webdeveloperami lub sami z gotowych komponentów tworzą wartościowe produkty.
  • SEO, Adwords – pozycjonowanie stron internetowych oraz konfiguracja reklam google to wcale nie taka techniczna dziedzina jak mogłoby się wydawać. Okazuje się, że szczególnie lingwiści mają predyspozycje do tej pracy. Twórcze korzystanie z języka bardzo przydaje się przy tworzeniu kampanii reklamowych.
  • Analityka internetowa - marketing internetowy poza częścią kreatywną potrzebuje ludzi, którzy nie boją się tabelek czy wykresów. Potrafią zebrać dane i na ich podstawie skonstruować właściwą strategie działania. Analitycy są szczególnie poszukiwani przez branżę e-commerce (sklepy internetowe)

Jak wygląda praca specjalisty ds. marketingu?

Poznajcie opinie uczestników poprzednich edycji projektu WORK-ON: absolwentów szkolenia Marketing internetowy, zatrudnionych obecnie w lokalnych firmach informatycznych:

„Pisanie od zawsze przychodziło mi z dużą łatwością, ale nigdy nie planowałem związania z nim swojego życia zawodowego. Dzięki uczestnictwie w szkoleniu Marketing internetowy projektu Work-On miałem okazję poznać kilku świetnych wykładowców-praktyków, którzy nie tylko pokazali mi jak rozwijać swoją pasję, ale także jak w praktyczny sposób zacząć zarabiać na tym, co sprawia mi frajdę”
Łukasz, 28 lat, absolwent Stosunków międzynarodowych
”Praca w marketingu online sprawia mi dużą radość. Cieszy mnie fakt, że pomimo zdolności typowo humanistycznych nauczyłam się projektować strony internetowe, poznałam podstawy grafiki. Czuję, że w końcu znalazłam dobrą, opłacalną i przede wszystkim wciągającą pracę”
Aleksandra, 27 lat, absolwentka politologii
„Nigdy nie sądziłam, że poznam Google i Facebooka od strony technicznej, niedostępnej dla zwykłego śmiertelnika, nauczę się pozycjonować strony internetowe, a nawet samodzielnie je tworzyć! Studia socjologiczne stały się moim atutem, gdyż ułatwiają mi tworzenie trafnych postów na Facebooku i lepiej rozumieć potrzeby klientów.”
Maria, 25 lat, absolwentka socjologii

Podsumowanie

Marketing internetowy to zawód pełen wyzwań i duże pole do rozwoju. To zawód wszechstronny i poszukiwany na rynku pracy. Obierz kierunek na sukces w branży IT jak dziesiątki absolwentów projektu WORK-ON.Rekrutacja do 4-tej edycji projektu WORK-ON trwa do 2 października 2017 - zapraszamy humanistów!

NIEWAŻNE KIM BYŁEŚ/AŚ, SKORO MOŻESZ ZOSTAĆ:
Aktualne specjalistyczne kursy IT!
Kurs marketingu internetowego w projekcie WORK-ON
Marketing internetowy
- rekrutacja trwa
Kurs nowoczesnych narzędzi marketingowych wykorzystywanych przez agencje reklamowe i digitalowe oraz samodzielnie przez firmy i freelancerów.

Na kursie nauczysz się jak profesjonalnie wykorzystywać narzędzia social media, prowadzić kampanię Adwords, poznasz zagadnienia content marketingu oraz odbędziesz warsztaty copywritingu. Specjalistyczna wiedza wynikająca z połączenia wszystkich wymienionych kanałów marketingowych oraz analizy dostarczonych danych, to jedna z najbardziej deficytowych umiejętności na rynku pracy.

Kurs dla początkujących webdeveloperów WORK-ON
Webdeveloper
- rekrutacja trwa
Kompleksowy kurs webdevelopera jest dedykowany osobom, które stawiają pierwsze kroki jako programiści aplikacji internetowych.

W ramach intensywnego treningu uczestnicy poznają technologie Front-endowe: HTML/CSS, Bootstrap, Javascript, jQuery.

W części back-endowej jest to: PHP, MySQL, architektura MVC. Ponadto praca w oparciu o repozytoria GIT oraz metodologie pracy grupowej SCRUM.

Testowanie aplikacji w projekcie WORK-ON
Tester to osoba, która szuka problemów w funkcjonowaniu aplikacji. Najczęściej pracuje w zespole odpowiedzialnym za jakość produktów informatycznych.

Jeżeli interesujesz się nowoczesnymi technologiami, a niekoniecznie posiadasz wyształcenie z tym związane, to tester może być dobrym wyborem.

]]> projekt@osw.bydgoszcz.pl (Robert Szarata) Równość szans Fri, 22 Sep 2017 13:12:07 +0000 Informacje na temat programów działania na rzecz równości (ngo.pl) https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/35-informacje-na-temat-programow-dzialania-na-rzecz-rownosci-ngo-pl https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/35-informacje-na-temat-programow-dzialania-na-rzecz-rownosci-ngo-pl Więcej o programach równościowych
]]> projekt@osw.bydgoszcz.pl (Robert Szarata) Równość szans Mon, 13 Mar 2017 10:24:11 +0000 Artykuły nt. równości płci (Instytut Spraw Publicznych) https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/34-artykuly-nt-rownosci-plci-instytut-spraw-publicznych https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/34-artykuly-nt-rownosci-plci-instytut-spraw-publicznych Lista artykułów poświęconych równości kobiet i mężczyzn
]]>
projekt@osw.bydgoszcz.pl (Robert Szarata) Równość szans Mon, 13 Mar 2017 10:22:38 +0000
Wytyczne w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/33-wytyczne-w-zakresie-realizacji-zasady-rownosci-szans-i-niedyskryminacji-oraz-zasady-rownosci-szans-kobiet-i-mezczyzn https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/33-wytyczne-w-zakresie-realizacji-zasady-rownosci-szans-i-niedyskryminacji-oraz-zasady-rownosci-szans-kobiet-i-mezczyzn

Wytyczne to dokument, który ma usprawnić koordynację i jednolity sposób realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn przez instytucje uczestniczące w realizacji programów na wszystkich etapach realizacji m.in. programowania, wdrażania, monitorowania i ewaluacji. Wytyczne są skierowane do instytucji uczestniczących w realizacji programów w latach 2014-2020 oraz mają zastosowanie do programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej zarządzanych przez Polskę.

Pobierz wytyczne]]>
projekt@osw.bydgoszcz.pl (Robert Szarata) Równość szans Mon, 13 Mar 2017 10:20:42 +0000
Karta różnorodności https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/32-karta-roznorodnosci https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/32-karta-roznorodnosci

Różnorodność jest fundamentalną wartością współczesnego społeczeństwa. Polityka równego traktowania i zarządzanie różnorodnością przynosi wymierne korzyści i wpływa na rozwój oraz innowacyjność organizacji.

Przeczytaj całość]]>
projekt@osw.bydgoszcz.pl (Robert Szarata) Równość szans Mon, 13 Mar 2017 10:19:19 +0000
Agenda działań na rzecz równości szans i niedyskryminacji w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020 https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/31-agenda-dzialan-na-rzecz-rownosci-szans-i-niedyskryminacji-w-ramach-funduszy-unijnych-na-lata-2014-2020 https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/31-agenda-dzialan-na-rzecz-rownosci-szans-i-niedyskryminacji-w-ramach-funduszy-unijnych-na-lata-2014-2020 Agenda działań na rzecz równości szans i niedyskryminacji w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020 została przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Celem dokumentu jest zapewnienie, aby wszystkie działania współfinansowane ze środków Funduszy Europejskich były realizowane z zachowaniem zasady równego traktowania i poszanowaniem prawa do różnorodności wszystkich osób i podmiotów korzystających z tych środków. Głównym celem Agendy jest zatem określenie ramowego planu, wskazującego kierunki i zakres działań, jakie będą podejmowane na rzecz podnoszenia świadomości i wiedzy z zakresu równości szans (w tym w szczególności niedyskryminacji osób z niepełnosprawnościami i równości szans kobiet i mężczyzn) wśród podmiotów zaangażowanych w realizację funduszy unijnych. Pobierz dokument]]> projekt@osw.bydgoszcz.pl (Robert Szarata) Równość szans Mon, 13 Mar 2017 10:18:10 +0000 Poradnik dotyczący zasady równości szans kobiet i mężczyzn w funduszach unijnych na lata 2014-2020 https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/30-poradnik-dotyczacy-zasady-rownosci-szans-kobiet-i-mezczyzn-w-funduszach-unijnych-na-lata-2014-2020 https://work-on.pl/index.php/projekt/rownosc-szans/item/30-poradnik-dotyczacy-zasady-rownosci-szans-kobiet-i-mezczyzn-w-funduszach-unijnych-na-lata-2014-2020

Poradnik jest skierowany zarówno do instytucji odpowiedzialnych za zarządzanie i wdrażanie programów operacyjnych Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), Funduszu Spójności (FS), Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR), Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW), jak również osób oceniających projekty i aplikujących o fundusze. Dokument ten ma na celu przybliżyć ideę równości szans kobiet i mężczyzn w funduszach unijnych i pozwala zapoznać się z praktycznymi aspektami jej realizacji w projektach i programach operacyjnych.

Pobierz poradnik]]>
projekt@osw.bydgoszcz.pl (Robert Szarata) Równość szans Mon, 13 Mar 2017 10:16:50 +0000